XII edycja biegu od Karolka do Karola

W dniu 16.10.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Świętego Jana Pawła II odbył się bieg „Od Karolka do Karola” oddający hołd patronowi szkoły – Karolowi Wojtyle. Ten sportowy akcent miał w tym roku swoją XII edycję. Wystartowało wielu uczniów ze szkół podstwowych i średnich, ale również dorośli (m.in. dyrektorzy i Pan Burmistrz), którzy mieli okazję pobiec w biegu otwarcia.

Święto sportu rozpoczęło się biegiem honorowym z udziałem pana burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i mieszkańców Łap. W drugim biegu  „Przezwyciężyć siebie” wystartowały osoby niepełnosprawne, których zaangażowanie gromkimi brawami nagrodziła publiczność. Młodym sportowcom dopisała świetna pogoda, startującym kibicowali rodzice, babcie i dziadkowie oraz mieszkańcy Łap.

Rywalizacja odbywał się w duchu Fair Play, była radość zwycięstwa oraz  gorycz porażki, zaangażowania było tak wielkie, że zwycięzcy z trudem stawali na stopniach podium. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zdobywców trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii nagrodzono pucharami. Biegacze mogli uzupełnić siły pyszną grochówką. Duże emocje towarzyszyły losowaniu nagród. Szczęście uśmiechnęło się do nas i czworgu naszym uczniom udało się wygrać nagrody rzeczowe.

Z naszej strony możemy pochwalić się też liczną, około pięćdziesięcioosobową reprezentacją szkoły, składających się zarówno z tych małych jak i dużych.

Na koniec najważniejsze! Składamy ogromne gratulacje Kubie Tomaszewskiemu z klasy III B za zdobycie pierwszego miejsca w kategorii klas trzecich, oraz Olivierowi Szarucie z kl. I A za zdobycie trzeciego miejsca w kategorii klas pierwszych.

Opublikowano: 16 października 2019 19:40