Po angielsku z rosyjskim wolontariuszem

12 lutego gościliśmy przedstawiciela Wolontariatu Europejskiego (EVS) z Rosji, który w języku angielskim przeprowadził zajęcia w klasach 8B i 8A (2 gr.) na temat Chabarowska i regionu Amur znajdującego się na dalekim wschodzie Rosji. EVS (European Voluntary Service) wspiera wolontarystyczną pracę młodych ludzi z całej Europy celem rozwijania solidarności, promocji tolerancji i kształtowania obywatelstwa europejskiego.

Co wiemy o dalekim wschodzie Rosji? Okazało się, że niewiele. Nowoczesne miasto Chabarowsk, obok tajga i jej zwierzyna z tygrysem syberyjskim na czele, rzeka-granica z pobliskimi Chinami, rdzenni mieszkańcy i ich tradycje, kawior do chleba z masłem na śniadanie... Uczniowie z zaciekawieniem i niedowierzaniem wsłuchiwali się w słowa charyzmatycznego wolontariusza Viktora. Nawet tłumacz nie był potrzebny.

Opublikowano: 13 lutego 2019 09:48