Zjazd Liderów MegaMisji 2017

W miniony weekend (22-23 września), w Warszawie, odbył się Zjazd Liderów Megamisji. Ponad 250 nauczycieli z całej Polski poznawało, dzięki Fundacji Orange, tajniki cyfrowej edukacji. Zaproszenie na to wydarzenie otrzymała również Agnieszka Kutyna, liderka MegaMisji z naszej szkoły.

Organizator zapewnił uczestnikom wiele edukacyjnych smaczków. Można było wsłuchać się w debatę na temat kompetencji przyszłości, poznać teorie i dobre praktyki w zakresie współpracy z rodzicami oraz wysłuchać prelekcji na temat pasji w pracy nauczyciela. W programie zjazdu znalazła się również sesja wymiany doświadczeń, prowadzona metodą World Cafe. Nie zabrakło warsztatów symultanicznych, których tematyka była ściśle związana z prowadzeniem Megamisji.

Program zjazdu pod względem edukacyjnym był bardzo bogaty i różnorodny. Dodatkowo Fundacja Orange przygotowała liderom prezent w postaci spotkania z ambasadorem programu Megamisja – Grzegorzem Kasdepke.

Zdobyta wiedza, nowe umiejętności oraz możliwość spotkania się z liderami z innych szkół na pewno zaowocuje jeszcze większym entuzjazmem podczas realizacji kolejnych wyzwań Megamisji. Już w październiku grupa świetlicowa będzie realizowała obszar 7: „Etyka i wartości w komunikacji i mediach”.

Agnieszka Kutyna, Alicja Zgajewska

Opublikowano: 27 września 2017 22:33