ESPERANTO... to ktoś mający nadzieję

21 lutego klasa 7B była uczestnikiem warsztatów edukacyjnych w białostockim Centrum Ludwika Zamenhofa. Twórca języka Esperanto marzył o świecie ponad podziałami. Ten wielki humanista, niepoprawny marzyciel, idealista i poliglota, był także lekarzem okulistą. Uczniowie (po pierwszej lekcji Esperanto podczas godziny wychowawczej) wzięli udział w warsztatach uczących otwartości i tolerancji oraz w zajęciach pozwalających lepiej rozumieć świat ludzi niewidomych i niedowidzących. Wykorzystując specjalne materiały dydaktyczne, próbowaliśmy wyostrzać pozostałe zmysły by móc zrozumieć codzienne wyzwania osób z dysfunkcjami wzroku. Nauka pozytywnych postaw wobec odmienności jest zawsze cenna. Zajęcia skłaniały uczniów do samodzielnego myślenia i twórczej refleksji.

Opublikowano: 25 lutego 2018 19:52