Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantem.

19 czerwca uczniowie klas szóstych, pierwszych i klasy "0" spotkali się z policjantem Komisariatu Policji w Łapach młodszym aspirantem Kazimierzem Twarowskim.                                                                                                                      Starsi uczniowie mieli pogadankę o odpowiedzialności karnej nieletnich. Dowiedzieli się o grożących im niebezpieczeństwach związanych z narkomanią, piciem alkoholu, paleniem papierosów oraz przemocą w rodzinie. Usłyszeli  o odpowiedzialności za używanie wulgarnego słownictwa, wymuszenia i rozboje, niszczenie mienia prywatnego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Pan policjant ostrzegał przed nierozważnym zamieszczaniem wszelkich informacji czy fotografii na portalach internetowych. Na zakończenie przypomniał niezbędne zasady bezpiecznego wypoczynku.

Młodszym uczniom policjant omówił zasady bezpiecznego zachowania  na drodze, wyjaśnił także maluchom zasady bezpieczeństwa podczas pobytu  w domu, na podwórku oraz przestrzegał  przed zagrożeniami, jakie niosą za sobą rozmowy z nieznanymi osobami. Wyjaśnił również reguły właściwego zachowania się w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Przekazał informacje o ewentualnych zagrożeniach podczas zabawy w wodzie i nad wodą. Zainteresowanie było bardzo duże, dzieci zadawały mnóstwo pytań, ale także wykazały się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa.

Dziękujemy za cenne wskazówki.

Spotkanie zorganizowała pedagog Elżbieta Rajtarska.

Opublikowano: 20 czerwca 2017 09:38