Projekt czytelniczy w kl. O

Czytaj, by być pewnym siebie

Czytaj by być w siódmym niebie

Czytaj, żeby więcej wiedzieć

Czytaj, żeby jaśniej myśleć

Czytaj, żeby poznać świat

Czytaj, nieważne, ile masz lat

Od marca rozpoczął się projekt czytelniczy w oddziale zerowym Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach pod hasłem: „W szkole, w domu, w niedzielę, książka moim przyjacielem”. Do projektu zaangażowali się nauczyciele, uczniowie naszej szkoły. Czytali dzieciom różne bajki, opowiadania: O Rybaku i Złotej Rybce, Szewczyku Dratewce, Kubusiu Puchatku, Oto Rok, czy opowiadania z serii autorstwa G. Kasdepke: Bon, czy ton savoir vivre, historia Kacpra.  Dzieci uważnie i radośnie słuchały opowiadań nauczycieli i starszych kolegów. Z dużym zaciekawieniem odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki czy kolorowały główne postacie z bajek. Poznały zasady prawidłowego zachowywania się, utrwaliły wiadomości przyrodnicze, krajobrazowe, dzięki inscenizacji w wykonaniu uczniów kl. II a – „Oto Rok”. Był to bardzo miły i fantastyczny czas dla nas wszystkich. Wspomnienia na długo pozostaną w naszych myślach. A lekcje czytania wzbogacą naszą wyobraźnię i uduchowią kulturowo.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, za współpracę.

ALE FE, ALE FE, ALE FENOMENALNIE, FANTASTYCZNIE NO I FAJNIE!

Patrycja Łapińska

Opublikowano: 15 marca 2017 20:37