Kwesta na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych

Podczas miejsko-gminnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łapach (5 marca 2017 roku) uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny zaangażowali się w organizację kwesty.

Ogólnopolska kwesta jest prowadzona przez Fundację Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” w ramach projektu „Niezłomny jest w Tobie”. Za zebrane fundusze organizacja prowadzi prace poszukiwawcze, ekshumacyjne i identyfikacyjne partyzantów podziemia antykomunistycznego oraz cywilnych ofiar komunistycznego terroru z lat 1944-1956. Fundacja zajmuje się również organizacją uroczystych pochówków odnalezionych i zidentyfikowanych ofiar.

Wolontariusze szkolnego koła Caritas pod opieką pana Andrzeja Gąsowskiego oraz szkolnego koła Ligi Morskiej i Rzecznej pod opieką pani Estery Gąsowskiej podczas kwesty zebrali 903 zł. Kwota ta zostanie przekazana głównemu organizatorowi na realizację zamierzonych celów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy kolejny raz zaskoczyli nas swoją hojnością.

Alicja Zgajewska

Opublikowano: 08 marca 2017 18:23