SZEŚCIOLATKI LUBIĄ CZYTAĆ? TAK!

Od listopada sześciolatki z naszej "Zerówki" przychodzą do biblioteki co tydzień, aby wypożyczać książki. Nigdy nie zapominają o książkach wypożyczonych przed tygodniem, szybko wybierają książki do czytania. Największą popularnością cieszą się książki o różnych zwierzakach. Brawo!

ZAJĘCIA CZYTELNICZE Z KSIĄŻKĄ "MAJA NA TROPIE JAJA"

10 stycznia odbyły się zajęcia czytelnicze z książką "Maja na tropie jaja" Rafała Witka. Jest to historia Mai, która wraz z papugą z ZOO szuka po świecie zgubionego złotego jaja. Dzieci słuchały opowieści i wykonywały zadania utrwalające tekst książki: płynęły statkiem, jechały autobusem, naśladowały odgłosy burzy, szukały obrazków zdrowego jedzenia. Po odczytaniu całej historii wykonały zawieszki na drzwi z napisem "Nie przeszkadzać - Czytam sobie". Tak się te zajęcia spodobały - i dzieciom i paniom, że już w lutym będą następne zajęcia czytelnicze.