SZEŚCIOLATKI LUBIĄ CZYTAĆ? TAK!

Od listopada sześciolatki z naszej "Zerówki" przychodzą do biblioteki co tydzień, aby wypożyczać książki. Nigdy nie zapominają o książkach wypożyczonych przed tygodniem, szybko wybierają książki do czytania. Największą popularnością cieszą się książki o różnych zwierzakach. Brawo!

ZAJĘCIA CZYTELNICZE Z KSIĄŻKĄ "MAJA NA TROPIE JAJA"

10 stycznia odbyły się zajęcia czytelnicze z książką "Maja na tropie jaja" Rafała Witka. Jest to historia Mai, która wraz z papugą z ZOO szuka po świecie zgubionego złotego jaja. Dzieci słuchały opowieści i wykonywały zadania utrwalające tekst książki: płynęły statkiem, jechały autobusem, naśladowały odgłosy burzy, szukały obrazków zdrowego jedzenia. Po odczytaniu całej historii wykonały zawieszki na drzwi z napisem "Nie przeszkadzać - Czytam sobie". Tak się te zajęcia spodobały - i dzieciom i paniom, że już w lutym będą następne zajęcia czytelnicze.

  

ZAJĘCIA CZYTELNICZE Z KSIĄŻKĄ "MIKOŁAJEK. ZIELONE BUTY"

28 lutego odbyły się kolejne zajęcia w naszej szkolnej zerówce. Tym razem dzieci poznały historię Mikołajka i jego nowych, zielonych butów. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania, a potem bez problemu dobrały w pary obrazki przedstawiające obuwie i ich właścicieli. Testowały również swoje szkolne buty. Na zakończenie zajęć sześciolatki zamieniły przeznacenie starych chodaków. Co im wyszło, najlepiej zobaczyć na fotografiach. 

  

ZAJĘCIA CZYTELNICZE PRZEPROWADZONE Z POMOCĄ TEATRZYKU KAMISHIBAI

28 marca odbyły się zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Dzieci obejrzały i wysłuchały historii o piesku Morusku, a następnie wykonały ilustracje nawiązujące do poznanego opowiadania. 

  

ZAJĘCIA CZYTELNICZE Z KSIĄŻKĄ "NOC NA TITANICU"

25 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia w grupie sześciolatków. Tym razem dzieci zapoznały się z prawdziwą historią zatonięcia Titanika. Kolejnymi elementami zajęć były: układanie puzzli, odczarowywanie psa, dekorowanie parowców wykonanych techniką origami oraz ćwiczenia sprawnościowe z chustą. 

ZAJĘCIA CZYTELNICZE Z CZASOPISMEM "ŚWIERSZCZYK"

30 maja odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia w grupie sześciolatków. Tym razem dzieci poznawały czasopismo dla dzieci - "Świerszczyk". Obejrzały nowe numery pisma, zobaczyły również jak wyglądało pismo 55 lat temu. Po wysłuchaniu opowiadania Grzegorza Kasdepke o świerszczu, dzeci przystąpiły do redagowania własnego, autorskiego numeru "Świerszczyka". 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony