MIKOŁAJKI

6 grudnia obchodziliśmy w naszej grupie Mikołajki. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy Rodziców. Gościem honorowym był Pan Dyrektor Krzysztof Łapiński. Nasze zajęcia otwarte rozpoczęliśmy od przeczytania listu, który dostaliśmy od Św. Mikołaja. Bez problemu rozwiązaliśmy krzyżówkę, wszystkie zagadki i ułożyliśmy krótkie zaklęcia, dzięki którym ożywiliśmy renifery zaspane po całym roku leniuchowania. Następnie wykonaliśmy ozdoby choinkowe. Zaangażowanie Rodziców we wspólną pracę z dziećmi zaowocowało twórczymi pomysłami. Powstały piękne bombki i kolorowe łańcuchy. Na koniec dzieci wspólnie z Rodzicami ubrały choinkę, która będzie dumnie dekorowała naszą salę. Mikołajki jednak nie mogą obyć się bez prezentów. W tym dniu naszych przedszkolaków odwiedził Św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Wszystkie dzieci otrzymały upominki, były wiersze, piosenki, pląsy. Radości nie było końca...Św. Mikołaj obiecał, że wróci do nas za rok.

WYCIECZKA DO URZĘDU POCZTOWEGO

W piątek 8 grudnia przedszkolaki odwiedziły Urząd Pocztowy w Łapach.Wycieczka pomogła dzieciom utrwalić zdobyte na zajęciach informacje na temat użyteczności tej instytucji, a przede wszystkim przyjrzeć się jej z bliska. Dzieci poznały drogę korespondencji, jaką muszą przebyć listy, paczki i inne przesyłki, aby dotrzeć do adresata. Dzieci zobaczyły także, że poczta to nie tylko miejsce, w którym wysyła się listy, paczki czy opłaca rachunki, ale można tam również kupić wiele przydatnych rzeczy. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki i regały na kartki. Wizyta ta była również okazją do wysyłania kartki świątecznej do naszych przyjaciół z Warszawy. Wycieczka okazała się bardzo interesująca, dzieci wracały do szkoły pełne miłych wrażeń. 

ZAJĘCIA SPORTOWE 

12 grudnia nasze dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach sportowych specjalnie dla nich przygotowanych. Pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela w - f Pani Anety Jankowskiej rozwijały swoją sprawność ruchową. Przedszkolaki zostały zapoznane z różnymi rodzajami piłek i wykorzystania ich w dyscyplinach sportowych. Dzieci odczuwały radość w czasie zabaw i ćwiczeń, sprawnie reagowały na umówione sygnały, a zabawy z podziałem na zespoły, uczyły zdowej rywalizacji. Wszyscy dobrze się bawili, aktywnie spędzając czas.

Pani Anetko dziękujemy! 

GWIAZDKA W SKANSENIE

18 grudnia razem z klasą 2a i 2b uczestniczyliśmy w wycieczce do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Podczas pobytu w Skansenie poznaliśmy dawne tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe podlaskiej wsi.  W czasie spotkania mieliśmy okazję zobaczyć jak kiedyś wypiekano opłatek, wykonaliśmy karty pocztowe metodą drzeworytu i własnoręcznie pomalowaliśmy  drewniane ozdoby choinkowe. Wyjątkową atrakcją było spotkanie z biskupem Mikołajem, podczas którego dowiedzieliśmy się kto dawniej przynosił gwiazdkowe prezenty oraz otrzymaliśmy słodką niespodziankę. W programie " Gwiazdki w Skansenie" znalazło się również zwiedzanie ekspozycji świątecznego wystroju XIX - wiecznej chałupy. 

SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

W grudniu wzięliśmy udział w XI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem " Anioły, aniołki, aniołeczki" organizowanego przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku.

Cieszymy sie bardzo, że dwie nasze prace zostały docenione spośród wszystkich z całego województwa. Praca Szymona Roszkowskiego została nagrodzona, a anioł Julii Płońskiej otrzymał wyróżnienie. 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony