8 listopada - ŚNIADANIE DAJE MOC

Nasza klasa wzięła udział w programie Śniadanie Daje Moc. Program ma na celu uświadomienie dzieciom roli zdrowego odżywiania i ukazanie, jak ważne jest spożywanie pierwszego śniadania. W tym dniu wykonaliśmy kolorowe i zdrowe kanapki.

 PRZEDSZKOLAKI W ZAKŁADZIE FOTOGRAFICZNYM

17 listopada kl. "0" uczestniczyła w wycieczce do zakładu fotograficznego. Pani Ania i Pani Dorota zapoznały dzieci z procesem powstawania zdjęć poczynajac od fotografowania poprzezz obróbkę, aż do gotowej fotografii. Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały jak z maszyny "wychodzą" zdjęcia. Uwage przedszkolaków zwróciły duże fotografie, kolorowe albumy, piekne ramki. Na pamiątkę otrzymaliśmy wspólną fotografię. To była bardzo miła i udana wycieczka.

Wszystkim pracownikom składamy serdeczne podziękowania za poświęcenie nam cennego czasu, informacje z  zakresu fotografii i możliwość zwiedzenia zakładu. 

WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU 

W poniedziałek 20 listopada nasza grupa, wspólnie z kl.2a i 2b, udała sie do Białostockiego Ośrodka Kultury na spektakl, pt. "Czarodziejski ołówek". Była to ciekawa i pouczająca bajka, której przesłaniem była umiejetnośc rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktowych. Pomagając sobie wzajemnie i kierując sie dobrym sercem można przezwycięzyć nawet największe przygody. 

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

W dn.21 - 24.11.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego realizowały tematy z edukacji globalnej. Uczniowie kl. "0" pracowali z mapą, globusem, poznali kontynenty, w tym Afrykę. Wykonali również plakat i nauczyli się wiersza J. Tuwima, pt. "Murzynek Bambo". Dzieci poznały wszystkie rasy ludności na świecie, dowiedziały się o problemach zdrowotnych i żywieniowych ludności afrykańskiej, ubóstwie oraz braku wody pitnej.Codziennie nasze przedszkolaki słuchały " Mądrych bajek z całego świata" i wykonywały do nich ilustracje. 

WIZYTA KOSMETYCZKI

24 listopada, mama Dawida, zapoznała dzieci z pracą kosmetologa. Pani Edyta pokazała naszym przedszkolakom, na czym polega Jej praca, która jest również dla Niej pasją. Omówiła zabiegi, które są wykonywane w salonie kosmetycznym. Z ogromną ciekawością przedszkolaki słuchały tego, o czym pani kosmetyczka opowiadała i co pokazywała. Na zakończenie była bardzo miła niespodzianka, czyli małe " co nieco" dla naszych dłoni. Dzieci były zachwycone wizytą i juz wiemy kto chce zostać w przyszłości kosmetyczką. Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie. 

ANDRZEJKI

Andrzejki to wspaniała okazja do zabawy. W zerówce uczniowie mieli swoje klasowe andrzejki.

Najpierw wszyscy poznali tradycje wróżb andrzejkowych, a nastepnie podczas zabawy wśród salw śmiechu odgadywali swoją przyszłość. Była wróżba z butami, kubeczkami, z symbolami, nakłuwanie serc z imionami oraz losowanie przyszłych zawodów i kolorowych karteczek. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały konkursy, tańce przy ulubionej muzyce i słodki poczęstunek. Wszystkie zabawy budziły mnóstwo emocji i radości. 

To zdecydowanie jeden z milszych dni w roku szkolnym, który pozwala trochę się zabawić i dowiedzieć się ciekawych rzeczy, oczywiście z przymrużeniem oka. 

Wszyscy bawiliśmy się doskonale. Było superowo!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony