ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI

1 października przypada Światowy Dzień Muzyki. Tego dnia uczniowie kl. "0" wzięli udział w muzycznych zabawach. Każde dziecko, miało możliwośc spróbowania samodzielnej gry na  instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyiśmy prawdziwą orkiestrę. Dzieci tańczyły z kolorowymi wstążkami i odgadywały muzyczne zagadki. Był to wesoły dzień. 

DZIEŃ DRZEWA

10 października dzieci rozmawiały na temat drzew, ich roli w przyrodzie i w życiu człowieka. Poznały różne nazwy drzew. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Dzieci świetnie bawiły się przy piosenkach o tematyce ekologicznej. Wykonały również pracę plastyczną, pt. "Jesienne drzewa". 

DZIEŃ DZIEWCZYNEK

11 pażdziernika obchodzony jest Dzień Dziewczynek. My także świętowaliśmy w tym dniu. Z tej okazji chłopcy zaśpiewali piosenkę i składali życzenia. Na buziach naszych dziewczynek przez cały dzień gościł uśmiech. 

PIERWSZE SUKCESY W ZERÓWCE

Mamy już pierwsze sukcesy. W Szkolnym Konkursie Plastycznym, pt. "Laurka dla Pani" nasza uczennica Marysia Dąbrowska zdobyła III miejsce, a Dawid Jabłoński otrzymał wyróżnienie. Gratulacje!

JESIENNY KĄCIK

Wraz z rozpoczęciem jesieni, nasi uczniowie podjęli działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary jesieni kącika przyrody. Zgromadzone owoce i warzywa były: inspiracją do prowadzenia przez dzieci ciekawych rozmów i obserwacji, materiałem dydaktycznym i badawczym do porównywania wielkości, kształtów,kolorów, tworzenia zbiorów oraz wielozmysłowego poznawania. Nasz kącik wzbogaciły również przyniesione z domowych spiżarni przetwory warzywno - owocowe. 

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

Nasza grupa rozpoczęła serię spotkań " Rodzice czytaja dzieciom". Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem buduje więź między dorosłym a dzieckiem. 

W październiku czytała nam mama Igora - Pani Katarzyna Dzielnik. Dziękujemy !

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony