ROK SZKOLNY 2017/2018

WYCH. KATARZYNA SIENKIEWICZ

 

WITAMY W ZERÓWCE!

Jest nas czternaścioro,  w tym 5 dziewczynek i 9 chłopców. Większość z nas ma już sześć  lat. W świat nauki i zabawy wprowadza nas pani Kasia Sienkiewicz. 

Chętnie śpiewamy piosenki i recytujemy wiersze. Bardzo lubimy rysować, malować, lepić, wycinać i kleić. W zerówce poznajemy  m.in. zasady bezpiecznej, zgodnej i kulturalnej zabawy  w sali i na podwórku oraz zasady ruchu drogowego obowiązujące pieszych. Utrwalamy także dobre nawyki higieniczne, zasady utrzymania porządku wokół siebie i kulturalnego spożywania posiłków. Na zajęciach ruchowych rozwijamy sprawność fizyczną. 

W naszej grupie wiele się dzieje...ale o tym niżej.

 

DZIEŃ KROPKI

 15.09.2017r. obchodziliśy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. To święto kreatywności i odkrywania talentów. W tym dniu stworzyliśmy niasamowite prace plastyczne i z zaangażowaniem opowiadaliśmy o swoich talentach. Dostrzegaliśmy kropki tam, gdze wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. To był dla nas wszystkich dzień pełen miłych wrażeń. 

 

Ostatni tydzień września upłynął pod hasłem warzyw i owoców. Wszyscy przypomnieliśmy sobie, że owoce i warzywa są cennym źródłem witamin niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego układu odpornościowego.Wspólnie przygotowaliśmy szaszłyki owocowe, na które później skusiły się nawet największe niejadki.

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Z tej okazji naszą grupę odwiedziła Pani Anna Łupińska - mama Huberta, które przeczytała nam przepiękne wiersze o zwierzętach. 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

W naszej klasie pamiętamy o ważnych uroczystościach. 30 września jest Święto Chłopców, które my obchodziliśmy już w piątek 29 września. Dziewczynki dbały o swoich kolegów podając im posiłki na stołówce, pomgając w sali,  nie zapomniały również o pięknych życzeniach. Na zakończenie wszyscy nasi Panowie otrzymali upominki.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony