W świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach trwają innowacyjne zajęcia. Jedna z grup świetlicowych została zakwalifikowana do programu MegaMisja, organizowanego przez Fundację Orange.
MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny przeznaczony dla uczniów przebywających w świetlicach szkolnych. Głównym celem programu jest podniesienie wiedzy i kompetencji cyfrowych wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Zajęcia MegaMisji są prowadzone w formie zabawy w cyfrowe laboratorium, a nasze dzieci pomagają animowanym bohaterom - Julce i Kubie - złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym zasad młodego Internauty.

Nasze dzieci bardzo chętnie biorą udział w MegaMisji: rysują, wyklejają, kolorują, dyskutują, pracują w grupach. Podczas zajęć powstają świetne projekty, plakaty, rysunki, awatary.  Każde nasze spotkanie to z jednej strony świetna zabawa, a z drugiej nabycie nowych umiejętności cyfrowych i medialnych. Dodatkową zachętą dla uczestników jest system nagradzania: podejmując kolejne zadania, dzieci zdobywają punkty, które zamieniają się na nagrody dla świetlicy – sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne.