Opis sztandaru szkoły

Sztandar szkoły ma kształt kwadratu o wymiarach 105 x 105 cm. Wykonany jest z haftowanej ręcznie tkaniny, obszytej złotą frędzlą.

AWERS - prawa strona sztandaru - na czerwonym tle znajduje się Godło Rzeczpospolitej Polskiej - orzeł w koronie, wyhaftowany białą nicią. Wokół niego widnieje nazwa szkoły wyhaftowana drukowanymi literami nicią w kolorze złotym:
"SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁAPACH".


REWERS - lewa strona sztandaru - na beżowym tle, w centralnej części płatu, umieszczony został portret patrona szkoły, Mikołaja Kopernika. Wokół jego głowy widnieje fragment Układu Słonecznego. Poniżej umieszczone zostały dwie daty "1473 - 1973" - rok urodzenia astronoma oraz rok nadania imienia szkole.

                                                 
Odnowiony sztandar
Sztandar naszej szkoły został wykonany i przekazany społeczności szkolnej w maju 1973 roku. Od tego czasu godnie reprezentuje naszą szkołę. To ponad 40 lat udziału w szkolnych i pozaszkolnych uroczystościach. 
Pomimo tego, że sztandar jest przechowywany w gablocie i bardzo szanowany - materiał zabrudził się, a frędzel uległ zniszczeniu. 
Wtedy, zupełnie nieoczekiwanie, do szkoły przybyła jedna z naszych emerytowanych nauczycielek - pani Regina Owczarczuk. Pani Regina zaoferowała, że przeniesie haft na nowy materiał i doszyje frędzel. Tak też zrobiła, poświęcając swój czas i umiejętności.
Cała społeczność szkolna składa wielkie podziękowanie pani Reginie Owczarczuk za wykonaną pracę.


Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony