Historia naszej szkoły

Historia szkoły zaczyna się od 1 lutego 1922 r., kiedy to utworzono sześcioklasową szkołę żeńską. Wydzielono ją z koedukacyjnej szkoły liczącej 21 oddziałów. Nauka odbywała się na 3 zmiany. Kuratorium zabroniło prowadzenia lekcji do godziny dziewiątej wieczorem. Zwolniono wobec tego klasę pierwszą i drugą. Rodzice postanowili opodatkować się co pozwoliło dobudować sześć sal lekcyjnych. Teren szkoły odgrodzono drzewami owocowymi. W roku 1923/4 szkoła została przemianowana na 7-klasową. Rok 1924/5 i 1925/6 były etapem dalszego rozwoju szkoły, wprowadzono kolejne ulepszenia, teren szkoły i budynek ozdobiono kwiatami. Uzupełniono pomoce szkolne. Drogą przebudowy części korytarza uzyskano pokój na pomoce szkolne. W roku 1935/6 wybudowano nową drewnianą szkołę, w której na przełomie lat 1938/9 kuratorium przywróciło szkołę żeńską i męską tworząc szkołę koedukacyjną. Po wojnie na przełomie lat 1946/7 nauka ponownie rozpoczęła się we wspólnych budynkach ze szkołą nr.1. Każda ze szkół otrzymała 6 sal lekcyjnych. Zajęcia odbywały się na 2 zmiany do godziny siedemnastej. Dnia 28 sierpnia 1960 r. nastąpiło otwarcie nowej murowanej szkoły, która w roku 1973, w 500 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, przyjęła jego imię. Szkoła Podstawowa nr 2 im Mikołaja Kopernika dzisiaj jest szkołą miejską mieszczącą się przy ulicy Pięknej 17 w Łapach w powiecie białostockim. W 2003 roku uzyskała tytuł SZKOŁY Z KLASĄ. Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Łapy.